Історія торта "Наполеон"

Чому торт «Наполеон» у різних країнах знають під різними назвами? І як правильно називати цей десерт? Сьогодні ми зануримося в історію цих солодких ласощів і спробуємо знайти відповіді на всі запитання.

"Наполеон" - не єдина назва торта.

Замовляючи торт у Франції та Італії кажуть - mille-feuilles (тисяча шарів). У США - Napoleon, а у Великій Британії - Vanilla slice / Cream slice. В Угорщині - Királyi francia krémes.

Як з'явився рецепт?

За однією з версій рецепт багатошарового торта з'явився у Франції 1645 року. Його вигадав кондитер Клавдій Гель. Рецепт дуже швидко став популярним і його вкрали неаполітанські шпигуни. Рецепт потрапив до італійських пекарів, які вдосконалили його та запропонували просочувати шари тіста заварним кремом. Назвали новинку Napolitano.

У Західну Європу «Неаполітанець» прийшов разом із французькими аристократами, що втікали, під час Великої Французької революції. І природно «Неаполітанець» згодом став більш простою назвою «Наполеон»

Друга версія - перший офіційний торт під назвою mille-feuille з'явився в Західній Європі в 1733 році. При цьому в рецепті тісто прошаровували варенням. І лише з 1876 року за рецептом Урбена Дюбуа торт почали прошаровувати кремом.

І, звісно, ​​романтична версія:
Імператор Наполеон був одружений на Імператриці Жозефіні. Одного разу вона звинуватила чоловіка в пильній увазі до придворних жінок. Наполеон не придумав нічого кращого, як сказати, що проявляє увагу лише заради інформації про новий рецепт торта.

Жозефіна зажадала доказів і Наполеон, розуміючи всю серйозність ситуації, передав завдання кухарям. Кондитери взяли за основу mille-feuille і додали крем, щоб отримати повітряний та легкий десерт та презентували його Імператриці.

Жозефіна була задоволена, хоча остаточно незрозуміло чим саме: тортом чи тим, що Імператор сказав “правду”, але конфлікт було вирішено, а торт отримав гучну назву на честь Імператора - «Наполеон».

Історій може бути багато, але головне – торт та велика кількість фанатів цього десерту.

Більше корисної інформації ви знайдете на сторінках наших соцмереж Instagram і Facebook.